Poprzedni temat «» Następny temat
Teraz mój pomysł
Autor Wiadomość
Invroock

Program: TGF
Wysłany: 2005-10-09, 08:29   Teraz mój pomysł

Akcja będzie się działa na pewnej odległej planecie. Są tam dwie pory roku: gorąca i zimna. Mieszkańcy zwani Etwinhirami potrafią pochłaniać gorąco, by je oddawać w procesie hibernacji trwającym w porze zimnej. Pory roku są określone przez padanie światła z konkretnej części gwiazdy na magiczny krater. Zawsze tego samego dnia roku rozpoczynała się pora gorąca. Wtedy to z wspomnianej części gwiazdy pada światło na ten krater. Dzięki temu zostaje pobrana energia potrzebna do ogrzania planety na pół roku (który trwa 428 tamtejszych dni, które trwają 18 godzin ziemskich). Jednak pewnego roku stała się rzecz straszliwa. Jedyny księżyc spowodował, że było zaćmienie tej gwiazdy akurat w chwili, kiedy krater powinien pobrać energię do ogrzania planety. Gracz kieruje jedynym Etwinhirem, który zdecydował się na przerwanie hibernacji w takiej chwili, by móc ocalić pozostałych od zagłady. W związku z tym musiał pójść na biegun, nieprzyjemna sprawa, bo tam jest najzimniej, a Etwinhirowie zimna nie znoszą. Na tamtym biegunie jest bowiem legendarny sekretny portal, dzięki któremu można się dostać na gwiazdę. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności okazuje się, że spada meteoryt w pobliżu, gdzie jest mnóstwo ciepłej substancji. Da ona energię do dalekiej podróży. Ale trzeba się spieszyć, bo niedługo energia pozostałych Etwinhirów się wyczerpie. Na dodatek Mistariony, zimnolubne istoty, przeszkadzają w osiągnięciu celu, bo jak bohater zabierze światło z tamtej części gwiazdy za pomocą specjalnego urządzenia, to zapanuje pora gorąca na bardzo długi czas, a wtedy Mistariony będą ginąć. Dalej zostawiam wam pole do popisu.

Lampard
Fireman

Wysłany: 2005-10-09, 08:36   

"Teraz Polska" (joke) Fabuła jest fajna, tylko czego akurat ten krater jest ważny ? Lepiej by było że ta planeta krąży wokół tej gwiazdy i coś zatrzymało proces krążenia, i ten Etwinhirem musi ten proces spowrotem przywrócić, okazuje się że to sprawka tych lodowych stworków i on tam wyrusza i... wymyślcie sobie dalej :P

RomanX
Ortograf Naczelny

Wysłany: 2005-10-09, 16:37   

To tak, jakby mała planetka wirowała w okrutnym tempie, jest blisko małej gwiazdy i wywiało jej (z powodu wirowania) atmosferę... ale reszta to zupełny odlot. Magiczny krater, portal na gwiazdę (żeby wyparować?), meteoryt, 2 rasy, w tym jedna zimnolubna (to tak, jakby coś zawsze chciało być głodne i zmęczone), specjalny kolektor światła...
Coś mi się wydaje, że skoro ci cali Etwinhiranie (w skrócie ET) mają tak zaawansowaną technologię, jak kolektory światła (Ziemskie zatrzymują światło jedynie na ok. sekundę), to mają też i zwykłe grzejniki, i kompleksy mieszkalne, klimatyzację, termometry i budziki...
Fabuła IMHO mocno przebajerowana, bo trochę dla dzieci, ale z drugiej strony zbyt złożone.
Czy wiesz, że... najmniejsze bakterie mają średnicę zaledwie kilkuset atomów?

Invroock

Wysłany: 2005-10-09, 17:33   

Nie wyparują na gwieździe bo są AŻ TAK ciepłolubni... :P

RomanX
Ortograf Naczelny

Wysłany: 2005-10-09, 19:06   

Aaa, no chyba że tak.
Swoją drogą słyszałem kiedyś koncepcję organizmu, którego optymalna temperatura wynosiłaby kilkaset °C - byłby zbudowany z substancji, które się nie rozpadają w tej temperaturze itd.
Ale powierzchnia gwiazdy ma taką temperaturę, że świeci, przez co te stworki też by musiały świecić xP trudne do realizacji, lol!
Czy wiesz, że... najmniejsze bakterie mają średnicę zaledwie kilkuset atomów?

Lukas

Wysłany: 2005-10-12, 14:42   

Przy braku szczęścia mogłyby się stopić albo wyparować :D co za pech :D nei podoba mi sie pomysł ;/

Odpowiedz do tematu